Najdroższe rowery na świecie

Jazda na rowerze zyskuje coraz więcej wielbicieli na całym świecie, a moda na troskę o środowisko sprawia, że coraz więcej kierowców przerzuca się na rower jako główny środek transportu w warunkach miejskich. Istnieją jednak rowery, których cena dorównuje cenie luksusowych samochodów. Ile kosztuje najdroższy rower na świecie?

Rowery warte majątek

Jednym z najdroższych rowerów na świecie jest Chrome Hearts Cervelo Mountain Bike, wyprodukowany przez firmę słynącą z chromowania elementów na zamówienie. Model cechuje się konstrukcją wykonaną z metali szlachetnych i ze skóry, a kosztuje około 60 tysięcy dolarów. Wielbiciele przepychu i błyskotek z pewnością docenią walory estetyczne modelu Auramania Crystal Edition Gold Bike. Rama roweru została wykonana z 24-karatowego złota i jest inkrustowana szlachetnymi kryształami. Na całym świecie istnieje tylko dziesięć egzemplarzy z tej edycji, a każdy z nich warty jest 75 tysięcy dolarów. W takiej samej cenie dostępny jest Trek Madone 7, czyli wyjątkowo lekki i szybki model. Jego koła zostały wykonane z odpornego na uszkodzenia mechaniczne i szybkie ścieranie włókna węglowego, a hamulce tarczowe gwarantują krótki czas hamowania.

Królowie w świecie rowerów

Trek Buterfly Madone to rower do zadań specjalnych, którego jakość została doceniona przez najbardziej wymagających kolarzy. Damien Hirst zaprojektował go specjalnie dla Lance’a Armstronga, który korzystał z roweru podczad Tour De France w 2009 roku. Jego nietypowy design jest inspirowany motylami, a zastosowanie zaawansowanych tworzyw zapewnia kostrukcji wyjątkową wytrzymałość. Rower został sprzedany za pół miliona dolarów, a pieniądze przeznaczono na pomoc w walce z chorobami nowotworowymi. Najdroższy rower na świecie wyprzedza jednak swoich konkurentów pod każdym względem. Miano to otrzymał Gold Extrime Mountain Bike składa się z ramy, którą w całości pokrywa 24-karatowe złoto. Logotyp firmy The House of Solid Gold został wykonany z 600 czarnych diamentów oraz 500 złotych szafirów, a siodełko i uchwyty na kierownicy pokrywa naturalna skóra z aligatora. Gold Extrime Mountain Bike miał pierwotnie kosztować milion dolarów, ale dziś wycenia się go na 500 000 dolarów.

 

You may also like...